RosPros - "Homeopatia áno alebo nie?"

Na začiatku marca 2015 v pôstnom období sa vo Východnej uskutočnilo tohtoročné prvé stretnutie RosPros – rodinných spoločenstiev profesionálov. Tieto stretnutia sú zamerané na utuženie rodín, manželstiev a snúbeneckých párov.  Jedná sa o stretnutia rodín zamestnancov Ozbrojených síl a ozbrojených zborov slovenskej republiky. Na našom poslednom stretnutí v decembri 2014 sme sa dohodli podľa návrhu zúčastnených, že by sme chceli niečo vedieť o homeopatii. Čo to vlastne je? Aké sú jej zákulisia a nebezpečenstvá...
Na naše pozvanie prijala na seba neľahkú úlohu prednášať, sestra RNDr. Elenka Bruncková z Oravskej Poruby. Vyštudovaná farmaceutka a podnikateľka v oblasti farmácie, aktívna v zborovej práci. V prednáške,  „Homeopatia áno alebo nie?“, ktorú sme mohli sledovať aj na videoprojekcii nám odborne a prakticky povedala o homeopatii všetko. Oboznámila nás s históriou vzniku homeopatie, jej filozofiou ale aj s veľkým nebezpečenstvom ohľadom medicínskych účinkoch, či neúčinkoch. 
Zamerala sa na to aké veľké peniaze bez vedeckých výskumov vynaložíme na túto oblasť „liekov“. Človek to berie ako zázračnú pilulku a pritom efekt je niekedy pre zdravie človeka aj nebezpečný. Pani doktorka nás oboznámila aj s nebezpečenstvom duchovných síl a mocností východných náboženstiev, ktoré sú základom pre homeopatiu. A tým nebezpečné pre kresťanskú vieru v Pána Ježiša Krista.
Popri prednáške sme si zaspievali aj pár kresťanských piesní a pomodlili sme sa. Pre zúčastnených bolo pripravené aj občerstvenie, za ktoré chcem poďakovať ochotným sestrám z cirkevného zboru, ktoré nám ho pripravili.
Tešíme sa už na ďalšie stretnutie, ktoré by malo byť 7. júna 2015. Témou stretnutia by mala byť téma: „Rôznorodosť v jednote“, teda aký iný je muž a žena a ako sa manželia, snúbenci môžu navzájom dopĺňať a podporiť sa. Vďaka Pánu Bohu za toto vydarené stretnutie, ukrižovanému Spasiteľovi Pánovi Ježišovi. Christus Vivit – Kristus žije.

Autor: Viktor Sabo, Foto: Viktor Sabo - Dátum: 30.03.2015
Hodnotenie:
Čítanosť: 287


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu