Regionálna pietna spomienka

Obrázok k článku
Regionálna spomienka na obete dopravných nehôd sa konala 26.11.2017 v kostole na Evanjelickom cintoríne v Levoči. Zúčastnili sa jej policajti OO PZ Levoča, hasiči OR HaZZ Levoča, zdravotnícki záchranári Falck a miestni veriaci. 
Liturgiou a zvesťou Božieho slova poslúžil domáci farár Mgr. Ján Matis, negatívnu štatistiku nehôd priblížil policajný duchovný Úradu ekumenickej pastoračnej služby MV SR mjr. Mgr. Matúš Vongrej. Ten v príhovore pripomenul, že spomienka na tragicky zosnulých by nás mala povzbudiť k tomu, aby sme sa na cestách správali zodpovedne, opatrne a vážili si nielen svoj život, ale aj životy iných. 
Zámerom pietnej spomienky bolo vzdať úctu všetkým obetiam dopravných nehôd, vyjadriť sústrasť pozostalým a v modlitbách myslieť na ťažko zranených, ktorým nehoda radikálne zmenila život. Na tejto pietnej spomienke bol zároveň priestor vyjadriť vďačnosť tým, ktorí sú pripravení rýchlo a profesionálne pri nehodách zasahovať. 
Po prečítaní mien obetí nehôd na cestách okresov Poprad a Levoča, zapálili zástupcovia jednotlivých záchranných zložiek sviece a prítomným rozdali reflexné pásiky. Nech je táto spomienka mementom pre všetkých, ktorí vyjdú na cesty!

Autor: Matúš Vongrej, Foto: Matúš Vongrej - Dátum: 01.12.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 363


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu