MOSR
Ministerstvo obrany Slovenskej republiky
Kutuzovova 8
832 47 Bratislava

www.mosr.sk
tlacove@mod.gov.sk

Pravoslávne Duchovné cvičenia


top
Posledný septembrový týždeň v dňoch 25. – 28. sa v dekanáte Ulič v čarokrásnom prostredí Národného parku Poloniny uskutočnili Duchovné cvičenia pravoslávnych vojenských duchovných Ústredia ekumenickej pastoračnej služby OS SR.
Počas týchto dní vojenskí duchovní mali možnosť navštíviť a zotrvať v krátkej modlitbe pútnické miesta Pravoslávnej cirkvi na Slovensku: Tri studničky v Runine a Horb v Uličskom Krivom, ako aj vojenské cintoríny z obdobia I. svetovej obce, ktoré sa početne nachádzajú v tomto regióne a na ktorých sa vykonali zádušné panychídy. V obci Ruský Potok ich prot. jer. Mgr. Boris Hrustič oboznámil s históriou Národnej kultúrnej pamiatky - dreveného chrámu sv. archanjela Michala, ktorý je najmenším v okolí.
Najblahodarnejšími však boli chvíle strávené pri spoločných modlitbách za prítomnosti ostatkov svätých, ktoré sú uchovávané v chráme Pokrova Presvätej Bohorodičky v obci Ulič a najmä prijímanie svätých Tajín, ktoré majú nezameniteľné miesto v živote každého jedného pravoslávneho kresťana.
Sláva Bohu a veľké ďakujem patrí o. Borisovi Hrustičovi, jeho matuške a ich veriacim za dôstojnú prípravu a vykonanie duchovných cvičení pravoslávnych vojenských duchovných.


Autor: Vladimír Varga, Foto: Vladimír Varga - Dátum: 29.09.2017