Návšteva duchovného EPS vo väzniciach v Etiópii

Vo dňoch 14. 10. – 24. 10. 2017 sa starší duchovný Úradu EPS zúčastnil medzinárodnej konferencie kresťanskej duchovnej väzenskej služby v Etiópii, ktorá celý týždeň prebiehala vo väzenských zariadeniach v Durame, Soddo, Hawassa a Dilla.

Do misie v Etiópii vycestoval spolu s ThDr. Jozefom Brenkusom, PhD, zakladateľom a bývalým riaditeľom Slovenského väzenského spoločenstva, na základe pozvania misijnej organizácie All Nations Fellowship International. Vedie ju reverend Cyril Curtis a jeho manželka Adina z Anglicka.  Spolu v tíme spolupracoval ešte pastor Mike Adeyemi, ktorý pochádza z Nigérie a spoluorganizátori konferencie Asefa Desaglen a Tamru Mahu z Etiópie, ktorí misijný tím sprevádzali a prevážali mikrobusom. Za týždeň prejazdili bolo  okolo 1 600 km.
Konferencie v štyroch rôznych väzenských zariadeniach boli vzácnou príležitosťou stretnúť sa s pastormi ktorí vedú duchovnú službu v jednotlivých väzniciach, s vedúcimi a strážnikmi väzenských zariadení, ako ja s ľuďmi, ktorí z rôznych príčin sú uväznení. Je pravdou, že podmienky väzenskej služby na Slovensku a v Etiópii sa nedajú porovnávať. Duchovná služba má však veľký priestor a nekladú sa jej administratívne bariéry. Ľudia sa jej jednoducho zúčastňujú, pretože pre inú činnosť a zamestnanie väzenské zariadenia nemajú vytvorené podmienky pre všetkých. Na Africkom kontinente  je zreteľne vidieť stopy, ktoré zanechal nemecký evanjelista svetového formátu Reinhard Bonnke, ktorý už 40 rokov organizuje evanjelizačné kampane po jednotlivých štátoch Afriky. Vedúci väzenských zariadení sú veriaci ľudia – kresťania, ktorí vedia, že zmena v ľudskom zmýšľaní a konaní sa deja z vnútra človeka navonok, nie opačne. Preto je maximálne podporovaná, lebo je nápomocná pri znižovaní  kriminality v mestách a na vidieku. Na konferenčné stretnutia ktoré boli zamerané na kázanie Božieho Slova v angličtine a praktickou modlitebnou službou prichádzalo 200 – 500 ľudí. Vidieť ich spevy, modlitby a nadšenie vyplývajúce z viery v Pána Ježiša Krista bolo pre všetkých niečím povznášajúcim a povzbudzujúcim.

Autor: Ján Šefčík, Foto: Ján Šefčík - Dátum: 09.11.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 413


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu