Naše deti - naša budúcnosť

Na Prápore CSS Prešov v dňoch 12. až 16. augusta 2019 sa realizoval ako poddporná aktivita denný detský tábor pre deti profesionálnych vojakov a zamestnanov. Deti si mohli reálne vyskúšať na vlastnej koži ako to funguje na prápore, a čo v práci robia ich rodičia.
Na každý deň v týždni bol pre deti pripravený program profesionálnymi vojakmi. Pondelok videli, ale aj reálne si vyskúšali zásah hasičského družstva. V utorok zase mali pripravenú ukážku zbraní, RCHBO ale i maskovanie a presúvanie patroly. Stredu sme venovali zdravotníckej príprave, kedy si deti reálne vyskúšali podávanie prvej pomoci a obväzovanie rán. Ďalší deň pod vedením regulovčíka sa deti naučili porozumieť signálom, ktoré im ukazuje regulovčík, ale aj sami si vyskúšali riadiť dopravu. Poobede zase vyskúšali boj z blízka. Záver tábora bol naozaj slávnostný. Naši pyrotechnici pripravili ukážku svetlíc a dymovníc, čo pre deti bolo skutočne malým ohňostrojom.
Po ukážke znalostí z poradovej prípravy si deti prevzali z rúk veliteľa práporu podplukovníka Jána Farkaša zlatú medailu za vládnutie „vojenského výcviku“. Z rúk zástupcu majora Vladimíra Sobeka si prevzali diplom a z rúk veliaceho poddôstojníka nadrotmajstra Radoslava Šoltísa pamätné tričko,ktoré bolo financované za pomoci Vojenskej nadácie.
Po celý tábor deťom venovali svoj čas, nápady a svoju energiu nadporučík Martin Zajak, poručíčka Michaela Kinlovičová, rotný Jozef Dancák, vojačka 2. st. Katarína Spodníková a naporučíčka Vlasta Kovaľová duchovná Ekumenickej pastoračnej služby v OS SR.

Autor: Vlasta Kovaľová, Foto: Vlasta Kovaľová - Dátum: 04.09.2019
Hodnotenie:
Čítanosť: 388


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu