Letný tábor policajných detí

Úrad ekumenickej pastoračnej služby Ministerstva vnútra SR pripravil v dňoch 9.- 16. augusta 2015 biblický tábor pre deti zamestnancov MV SR. Konal sa v Medzinárodnom evanjelickom mládežníckom centre Ichthys vo Veľkom Slavkove pod Vysokými Tatrami. Piati policajní duchovní sa počas extrémne teplých dní s láskou a s plným nasadením starali o 37 detí z celého Slovenska vo veku 7 až 15 rokov. Hlavnou biblickou témou tábora bolo ovocie Ducha Svätého, o ktorom pútavo deťom každý deň rozprávala vedúca tábora, kpt. Mgr. Jana Tabačková.
V bohatom programe tábora nechýbalo schladenie sa v aquaparku v Poprade, turistika v okolí Štrbského plesa, či túra na Hrebienok, kde si deti vyskúšali letný tubing. Vďaka záchranárom Oblastného strediska Horskej záchrannej služby Slovenský raj na Čingove si mohli deti vyskúšať ich techniku i umelú lezeckú stenu. Pod dohľadom záchranára sme absolvovali túru na Tomášovský výhľad.
Prednáškou a zaujímavou prezentáciou o misii v Afganistane poslúžil vojenský duchovný kpt. Mgr. Viktor Sabo. So svojimi skúsenosťami sa podelila policajná preventistka OR PZ Poprad kpt. Mgr. Andrea Čubanová, policajní psovodi so služobnými psami a tiež kriminalistickí technici, ktorí každému vytvorili osobnú daktyloskopickú kartu s odtlačkami prstov. Vďaka hasičom z Hasičskej stanice Starý Smokovec si mohli deti vyskúšať hasičskú striekačku, výstroj či vysokozdvižnú plošinu. Súčasťou programu boli spoločné hry a súťaže, nočná hra, biblické príbehy, večerné kino, spev detských kresťanských piesní, modlitby, tvorivé dielne. No a týždňový pobyt sme ukončili účasťou na Službách Božích v evanjelickom kostole vo Veľkom Slavkove.
Ďakujeme Pánu Bohu za Jeho ochranu počas celého týždňa, za Jeho požehnanie, za počasie i všetky zážitky. Kiež sa aj vďaka tomuto táboru urodí v policajných rodinách viac lásky, radosti, pokoja, zhovievavosti, láskavosti, dobroty, vernosti, miernosti a sebaovládania.

Autor: Matúš Vongrej, Foto: Matúš Vongrej - Dátum: 26.08.2015
Hodnotenie:
Čítanosť: 335


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu