Koncert hudobnej skupiny NÁDEJ spo Tatier v ústave Košice-Šaca

V sobotu dňa 5. decembra 2015 sa v jedálni Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Košice-Šaca konalo kultúrne podujatie – koncert hudobnej skupiny NÁDEJ spod Tatier. Aktivity sa zúčastnilo 132 odsúdených.
Členovia hudobnej kresťanskej gospelovej country skupiny – Ľuboslav, Miroslav, Marek, Erik, Pavol, Milan, Jozef a Lester – hrali na akustickej gitare, mandolíne, ústnej harmonike, banje a na dobro (rezofonická, rezonátorová alebo rezonančná gitara, vynájdená v roku 1929 slovenským rodákom Johnom Dopyerom).
Hudobníci hrali na vysoko profesionálnej úrovni príjemne znejúce skladby s náboženskými textami. Počas vystúpenia sa hostia prihovárali k odsúdeným medzi jednotlivými skladbami svojimi osobnými skúsenosťami, zážitkami, svedectvami, ale aj humornými vstupmi. Jeden z členov skupiny sa priznal k svojej alkoholickej minulosti a následnému liečeniu na Prednej Hore. Jeho život sa zmenil, až keď mu správnu cestu ukázala viera v Boha, a práve vďaka nej prehodnotil svoj rebríček hodnôt. V súčasnosti má šťastné manželstvo a tri deti, čo zhodnotil ako najdôležitejšiu súčasť plnohodnotného života. Aj ďalší z členov kapely poukazoval na relevantnosť a dôležitosť viery v živote človeka a radosť z večnosti, kde sa raz všetci zídeme. Pri dojímavej piesni o mame bolo na tvárach publika badať pohnutie a slzy v očiach pri spomienke na svojich rodičov a blízkych.
Pozvanie prijal aj npor. Mgr. Stanislav Depta, väzenský pastor Referátu ekumenickej pastoračnej služby pre ústavy na výkon väzby a výkon trestu na východnom Slovensku.
Všetkým účinkujúcim patrí obrovská vďaka nielen za vystúpenie, osobné svedectvá a skúsenosti z ich životov, ale tiež za životný optimizmus a humor, ktorý svojou prítomnosťou preniesli na publikum.

Autor: Radovan Sekan, Foto: Radovan Sekan - Dátum: 10.12.2015
Hodnotenie:
Čítanosť: 383


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu