Detský denný stacionárny tábor v Michalovciach

V tomto roku už po tretí krát organizovali príslušníci Samohybného delostreleckého oddielu (shdo) v Michalovciach Denný detský stacionárny tábor pre deti vojakov a zamestnancov OS SR.  V čase prázdnin, relaxu, oddychu a dovolenky mali rodiny vojakov dať svoje ratolesti deti do opatery organizátorov tábora v priestoroch Duklianskych kasárni pod Hrádkom.  Keďže sa deti obmieňali tábor trval  počas obidvoch prázdninových mesiacov. Deti prichádzali denne v skorých ranných hodinách so svojimi rodičmi, ktorí mali príslušnosť nielen k shdo  ale k 22. mechanizovanému práporu  v Michalovciach.
     
Počas tábora, ktorého bohatý program zabezpečovali príslušníci shdo  mohli deti bližšie spoznať vojenskú techniku, denný poriadok vojakov, ako  aj prácu zdravotníkov. Samozrejme nechybovala ani turistika v prekrásnej prírode Zemplína  či spoločný výlet na Zemplínsku Šíravu spojená so športovými súťažami a výlet na Morské oko. Deti mali možnosť raz týždenne merať svoje sily v boowlingu, ktorý poskytoval prevádzkovateľ v priestoroch Chemkostav Arena v Michalovciach. Horúce letné popoludnia deti strávili športovými aktivitami v telocvični či spoločenskými hrami v spoločenskej miestnosti, kde po obedňajšom odpočinku dostali priestor na vyjadrenie svojich denných zážitkov v kresbách.  Z ich umeleckých diel bola vytvorená nástenka, ktorá bola na konci táborového dňa vyhodnotená, pričom boli odmenení tí najlepší.
            
   Garantom celého projektu bol vojenský duchovný ekumenickej pastoračnej služby nadporučík Simon Czap, ale  poďakovanie patrí aj všetkým príslušníkom Samohybného delostreleckého oddielu, ktorí venovali časť finančných prostriedkov prostredníctvom Vojenskej podpornej nadácie na zabezpečenie bohatého programu venovaním svojich 2% z odvodu daní nadácii.  Vďaka podpore sa ich deti  mohli zabaviť, oddýchnuť si a nazrieť do mnohokrát veľmi náročnej práce svojich rodičov.  Priam rodičovskú starostlivosť dostali menšie deti vďaka slobodníčke Silvii Slančíkovej a vojačke Gabriele Čerevkovej, ktoré počas štyridsiatych dvoch  pracovných dní privítali 289 detí a  boli pripravené denne plniť všetky želania ratolesti z rodín profesionálnych vojakov. Rodiny detí im za túto prácu úprimne ďakujú.

Autor: Simon Czap, Foto: Simon Czap - Dátum: 05.09.2016
Hodnotenie:
Čítanosť: 326


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu