Deň hasičov 2016

Dňa 14. mája som sa na pozvanie okresného riaditeľstva HaZZ v Skalici zúčastnila na Tyršovom nábreží v Bratislave podujatia pod názvom „Deň hasičov“. Tohto celoslovenského podujatia sa počas celého dňa zúčastnilo viac ako 10 tisíc návštevníkov. Hasiči počas neho prezentovali účastníkom svoje náročné povolanie a pripravili pre divákov aj názorné ukážky svojej práce ako napríklad hasenie požiaru, odstraňovanie následkov dopravnej nehody, ale aj praktické letecké ukážky, pri ktorých spolupracovali všetky silové zložky.
Na úvod prítomných pozdravil prezident HaZZ gen. JUDr. Alexander Nejedlý. Okrem toho zdôraznil, že povolanie  hasiča je veľmi  náročné.  Dôležitá je aj fyzická zdatnosť a  perfektná príprava. Hasič musí mať rád ľudí aj zvieratá. Teda je to človek s veľkým srdcom. 
Hasiči mali pripravené aktivity aj pre deti, tie si mohli vyskúšať zlaňovanie, hasenie požiaru, či prvú pomoc. O nezabudnuteľný zážitok sa hasiči postarali aj deťom z detských domovov, ktoré sem prišli z rôznych krajov. V rámci tohto podujatia bola možnosť prezrieť si hasičskú techniku z celého Slovenska ako aj stráviť čas rozhovormi s riaditeľmi okresných riaditeľstiev HaZZ v rámci Trnavského kraja.
 

Autor: Júlia Štofanová, Foto: Júlia Štofanová - Dátum: 02.06.2016
Hodnotenie:
Čítanosť: 307


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu