Čestné salvy vo Vrútkach

Vo Vrútkach na mestskom cintoríne 13. septembra pri príležitosti 60. výročia úmrtia generálmajora Alexandra Kordu zazneli čestné salvy. Pietnu spomienku  organizoval veliteľ Samohybného delostreleckého  oddielu v Michalovciach podplukovník Roman Bobaľ.

Za prítomnosti príslušníkov oddielu a pozvaných hostí o 11:00 hod. sa začala pietna spomienka. Po príhovore veliteľa oddielu bol prečítaný životopis generálmajora Alexandra Kordu,  následne na to prítomný položili vence na hrob a nasledovala štátna hymna počas, ktorej zazneli čestné salvy. Podplukovník Roman Bobaľ vo svojom príhovore poukázal na osobnosť a zásluhy generálmajora Alexandra Kordu.   Spomienky za zúčastnili - pozostalí  Ľuba a Alexandra Kordová z Londýna, Zina Mihaľovičová a Dagmar Kleinová z Bratislavy, - ako aj predstavitelia vojenskej kancelárie prezidenta, koordinátor palebnej podpory, československej delostreleckej obce, cechu puškárov a delostrelcov, viceprimátor mesta Vrútky a delostrelci z Michaloviec. 
Počas pietnej spomienky sa pomodlil za zosnulého pravoslávny vojenský duchovný delostreleckého oddielu nadporučík Simon Czap a príhovor predniesol  miestny evanjelický farár Marián Krivuš.

Za dôstojný priebeh patrí poďakovanie všetkým prítomným, zvlášť neveste a vnučke nebohého generála, ktorí pricestovali z Londýna, aby si spolu s nami pripomenuli 60. výročie úmrtia svojho svokra a dedka.
Poďakovanie patrí predstaviteľom mesta Vrútky za to, že pomohli pri organizovaní tejto spomienky zvlášť pani Miriam Migatovej, ktorá zabezpečovala spoločné stretnutia pozvaných na mestskom úrade vo Vrútkach.

Autor: Simon Czap, Foto: shdo - Dátum: 30.09.2018
Hodnotenie:
Čítanosť: 486


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu