Čas sústrediť sa

Obrázok k článku
Keď sme teda ospravedlnení z viery, máme pokoj s Bohom skrze nášho Pána Ježiša Krista. Skrze neho sme vierou získali aj prístup k milosti, v ktorej zostávame, a chválime sa nádejou na Božiu slávu. No nielen to, ale chválime sa aj súženiami, lebo vieme, že súženie vedie k vytrvalosti, vytrvalosť k skúsenosti, skúsenosť k nádeji. A nádej neklame, lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali. List Rimanom 5:1-5

Jedným krokom k úspechu v tenise je maximálne sústredenie sa na hru – konkrétne, tenisovú loptu. Dôležité je pozorne sledovať tenisku,  jej prispôsobiť smer, dynamiku i rýchlosť nášho pohybu. Skamarátiť sa s tenisovou loptou je veľkým ziskom v hre. Nie je to však také jednoduché. Skáče vždy rôzne. Raz rýchlo, inokedy pomaly. Niekedy vysoko a potom príliš nízko. Priletí jeden krát sprava, po druhý raz zľava. Situácii je nespočetné množstvo, variácií je tak veľa, sú stále nové, iné. Ako sa v nich vyznať, ako ich zvládnuť?

Niekto povedal, že úspech v živote spočíva v zvládnutí jednej veci. Stavu, ktorý prebieha, práve nastal a trvá. Zmôcť trápenia života je podobne ťažké, ako skrotiť tenisovú loptu. Sústredenou vytrvalosťou sa to však dá naučiť. Znova a znova pri pozornosti získame prax, skúsenosť. Áno, treba to pretrpieť, ale oplatí sa, lebo má to veľkú cenu. Nádej sa ukáže v každej chvíli, v každom vybojovanom kroku. Božia láska zahŕňa i nevyspytateľné situácie. Pravé aj ľavé, vysoké ba aj nízke, rýchle i pomalé. Môžeme ich v nej úspešne prekonať.

Autor: Stanislav Depta, Foto: Stanislav Depta - Dátum: 13.07.2015
Hodnotenie:
Čítanosť: 251


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu