Božie slovo mimo kaplnky

V dňoch  8.5. - 12.5. 2017 navštívil slovenských vojakov v Lotyšsku duchovný  Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR nadporučík  Simom Czap. Po príchode 8.5.  do vojenského výcvikového centra v Adaži sa ubytoval v spoločných  priestoroch, kde žijú vojaci.   
V rámci pastoračnej návštevy starší kaplán vykonal nielen pastoračné rozhovory, ale aktívne sa zapojil do každodenného života vojakov. Dňa 9.5. po rannej rozcvičke a brífingu s veliteľom sa začal aktívny výcvik  mechanizovanej čaty.  Po zahájení nasledovalo vydanie operačného rozkazu (FRAGO), s ktorým oboznámil prítomných riadiaci zamestnania kapitán Gabriel Molnár. Nasledovalo objasnenie úloh veliteľmi čiat a príprava terčov. Dňa 10.5. sa vykonala kontrola zladenosti mechanizovaných čiat.  Na ďalší deň po zahájení zamestnania v parku techniky vojenský duchovný sa pomodlil za slovenských vojakov, všetkým prítomným udelil požehnanie, aby tak jednotlivé čaty vyrazili na cestu do samotného priestoru, kde sa vykonajú bojové streľby. Na streľbách s veliteľom majorom Vladimírom Moškom bol prítomný aj vojenský duchovný nadporučík Simon Czap.
Tento článok je poďakovaním v prvom rade majorovi Vladimírovi Moškovi za to, že zabezpečuje nielen možnosť duchovného vyžitia ale organizuje aj kultúrno-spoločenské aktivity pre slovenských vojakov, ktorí plnia svoje povinnosti ďaleko od svojich najdrahších, manželiek a detí s ktorými sú v kontakte iba cez telefón (a často dostávajú otázky ocko, kedy prídeš domov). Takáto návšteva určite ich posilní, aby naďalej plnili svoje úlohy na výbornej úrovni.

Autor: Simon Czap, Foto: Simon Czap - Dátum: 22.05.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 336


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu