8. ročník Celoslovenského policajného a hasičského výstupu

V dňoch 23-25. september 2016 pripravil úrad ekumenickej pastoračnej služby pre policajtov, hasičov, občianskych pracovníkov Ministerstva vnútra SR  a ich rodinných príslušníkov ďalší, v poradí už 8. ročník akcie pod názvom Celoslovenský policajný a hasičský výstup.

Počas piatka 23. septembra sa schádzali účastníci výstupu do okolia Liptovského Mikuláša aby sa pripravili na náročný výstup. Tohto roku si mali účastníci možnosť vybrať podľa svojich síl a schopností z troch trás. Tie najdlhšie merali približne 22 km s traťovým výškovým prevýšením približne 1470 metrov. V sobotu ráno pred 6 hodinou, začínali účastníci svoju trasu od parkoviska v Žiarskej doline, aby sme sa spoločne mohli stretnúť na pietnom mieste – Symbolickom cintoríne obetiam Západných Tatier. Tu zazneli duchovné slová o životnej púti – kam smeruje náš život, o životných cestách, po ktorých kráčame, modlitba a požehnanie do dňa od riaditeľa úradu ekumenickej pastoračnej služby. Potom sme sa spoločne vydali na cestu, zahĺbiac sa do seba, vnímajúc krásy Božieho stvoriteľského diela. Prvá zastávka bol a plánovaná na Žiarskom sedle, kde bola ďalšia skupinová fotka, zaspievali sme národnú hymnu a po inštrukciách sme v sprievode členov dobrovoľnej horskej záchrannej služby pokračovali vo výstupe. Jedni sa pobrali smerom na Baranec, druhí sa vydali na Plačlivô, Smutné sedlo a niektorí ešte  ďalej najnáročnejšou trasou na Baníkov a Žiarsku chatu.

Pán Boh nám doprial príhodné počasie, mali sme možnosť potešiť sa krásnymi výhľadmi a obdivovať okolitú prírodu, mali sme priestor na spoločné spoznávanie sa, rozhovory, posedenia. V nedeľu 25. septembra sme sa spoločne s niektorými účastníkmi stretli ešte aj na službách Božích v evanjelickom kostole v Liptovskom Mikuláši, pri príležitosti konania vedeckej konferencie – Sláva šľachetným V, ktorú organizoval Spolok Martina Rázusa.

Vďaka Pánu Bohu bol to krásny čas, vzácne stretnutie sa s ľuďmi, ktorých spája nadšenie pre spoznávanie nového a láska k prírode - Božiemu stvoriteľskému dielu, ktorí sa radi spoločne stretávajú a nehanbia, či neštítia sa ani počúvať Božie slovo, ktoré má moc v našich životoch pôsobiť  pozitívne zmeny. Ďakujem všetkým z  úradu EPS MV SR, ktorí prispeli k realizácii, priebehu, a komunikácii s účastníkmi výstupu, ktorých bolo tento rok  224.

Poďakovanie patrí aj všetkým vám, ktorí ste prišli a zapojila sa do tejto spoločnej akcie a verím, že sa budem môcť v pokoji a príjemnej atmosfére stretnúť aj budúci rok na 9. ročníku tohto celoslovenského podujatia  počas 22.24.septembra 2017 s výstupom na Slavkovský štít, na ktorý už teraz srdečne pozývam všetkých záujemcov.

Autor: Milan Petrula, Foto: Milan Petrula - Dátum: 25.10.2016
Hodnotenie:
Čítanosť: 376


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu